Okna a oszczędność energii

Zimą nasze domy są szczególnie narażone na utraty ciepła. Rosnące ceny energii sprawiają, że każdy z nas zastanawia się, jak zadbać o to, aby zapłacić najmniej.
Istotnym elementem wpływającym na zatrzymywanie ciepła w naszym mieszkaniu jest szczelność oraz rodzaj okien, gdyż okna przez które zbyt intensywnie przenika energia, powodują znaczące utraty ciepła. Idąc tym tropem utratę naszych pieniędzy, czego na pewno nikt z nas sobie nie życzy.
Niewłaściwe wietrzenie, nieregularne ogrzewanie, oraz niskiej jakości okna są czynnikiem przez który najwięcej tracimy.
Warto zatem zastanowić się jakie okna wybrać, tak aby być spokojnym o nasz portfel, ale też nie zmarznąć.

parapet

Najlepszą i jednocześnie tą o której najczęściej nie wiemy, metodą na redukcje strat ciepła w naszym domu, jest zwrócenie uwagi na to jak mieszkanie jest wietrzone.
Ważne, aby wietrzenie odbywało się krótko i intensywnie, uchylając okna na maksymalnie kilka minut i maksymalną szerokość.
Działając w ten sposób bardzo szybko dostarczymy do mieszkania świeże powietrze, ale nie oziębimy go nadmiernie.

Drugim, kluczowym elementem jest rodzaj oraz stan naszych okien. Decydując się na zakup nowych okien, warto zasięgnąć opinii specjalistów. Na pewno zasugerują oni okna pomorskie, które cechują się wyjątkową szczelnością i niemal niezauważalną przepuszczalnością energii. Wysoka jakość w parze z niską ceną, sprawią, że oszczędności naszych wydatków i mniejsze rachunki zauważymy już po otrzymaniu pierwszych rachunków.
Różnice jakie sprawić potrafią okna, są naprawdę ogromne.

klamki w oknie

Podstawowym elementem w wyborze energooszczędnych okien jest nie tylko ich jakość, ale również powierzchnia. Im większa powierzchnia i rozmiar, tym większe straty energii i większe rachunki.
Na szczęście od niedawna nie musimy się już o to martwić, stosując nowoczesne okna wykonane z najwyższej jakości materiałów straty te są już prawie niezauważalne. Współczesna technologia, rozwiązania techniczne i materiały pozwalają na oszklenie dużych powierzchni bez obaw o utratę ciepła.

Tagi: ,

Komentarze zamknięte.