Kto powinien wykonać masaż?

Ciągle jesteśmy przemęczeni i całe życie spędzamy praktycznie w biegu. Dlaczego więc nie poświęcić trochę czasu na regenerację naszego organizmu? Często przypominamy sobie o tym dopiero wtedy, gdy musimy już iść do lekarza.

masaż

Tymczasem tak być nie musi! Zamiast połykać tony tabletek i jakby nie patrzeć – podtruwać swój organizm, warto spróbować czegoś innego, warto przejść się na massages. Oczywiście masaż wykonany w domu, przez bliską osobę (zakładamy że nie jest profesjonalnym masażystą) również niesie za sobą sporo przyjemności – naturalnie, jeśli masaż jest wykonany z wyczuciem. Czy jednak tego typu masaż może rozwiązać nasze dolegliwości dnia codziennego? Niektóre z nich, jak na przykład odprężenie mięśni – czemu nie. Jeśli jednak chcemy poczuć się naprawdę dobrze, musimy przejść się na masaż profesjonalny. Osoby przeszkolone pod tym względem i posiadające odpowiednie uprawnienia znają osoby które nas rozluźnią. Czasami jest to masaż ręczny, czasami gorącymi kamieniami bądź też czymkolwiek innym. Niestety, często bywa tak że zaniedbujemy ten element naszego zdrowia i nie rozluźniamy się po całodziennej gonitwie. Wtedy nasz organizm traci na tym i to naprawdę dużo. Udowodniono, że dobrze wykonany masaż może być pomocnym w wielu dolegliwościach – czasami nawet potrafi leczyć – co jest ogromnym osiągnięciem. Można zaryzykować twierdzenie, że pomaga również masaż wykonany przez bliską osobę. Jeśli robi to ona z wyczuciem i stara się nie „uszkodzić nas” podczas masażu, mamy szansę na to, że nam owa osoba pomoże. My zaś jak zwykle nigdy nie mamy do tego czasu, ponieważ praca, dzieci inne zajęcia itd. Nie przewidujemy nawet, jak może nam taka polityka względem naszego organizmu zaszkodzić. Podsumowując – jeśli mamy w domu kogoś, kto zna się na wykonywaniu masażu – jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji. Jeśli nie – również nie jesteśmy na straconej pozycji.

W internecie jest mnóstwo filmów instruktażowych, które pokazują jak zabrać się za masaż. Nie są to trudne techniki – wystarczy że spróbujemy w domowych pieleszach. Co z tego wyjdzie? Z pewnością dużo przyjemności i wspólnej zabawy!

Komentarze zamknięte.