Kominek w salonie – czemu nie spróbować?

Dla wielu z nas magiczna i upragniona sytuacja spoczynku przy domowym kominku, z wesoło skrzącym ogniem to naprawdę wymarzona sprawa. Sytuacja taka to uosobienie romantycznych chwil i domowego ciepła. Sytuacja poskromienia ognia dla swojego zapotrzebowania okazało się dla wielu osób wielkim osiągnięciem, wcale zatem nie będzie dziwić fakt, że nawet po rozpowszechnieniu się wynalazku jakim był prąd chcemy mieć trochę ognia w domowym zaciszu. Za wyjątkiem wspomnianego romantyzmu i światła będzie za sobą nieść tak upragnione ciepło. Nawet w epoce centralnego ogrzewania.

Kominek w dzisiejszych czasach

Jeszcze pewien czas do tyłu murowany typ kominka w domu był naprawdę pewnego typu wyznacznikiem statusu społecznego i kojarzył się wyłącznie z przywilejem bogatszych ludzi. Dziś kominek zyskał mnóstwo nowocześnie pomyślanych oblicz. Firmy takie jak mikam zasypują nas interesującymi propozycjami na „domowe ognisko” i mogą przyprawić nas czasem o zawroty głowy.

Postaw na funkcjonalny minimalizm

Kominek w doskonały sposób dopasuje się do każdego rodzaju wnętrza, możemy to zrobić z łatwością. Dodatkowo ogień magnetyzuje i wieczorem nawet najbardziej zagorzali miłośnicy siedzenia przed komputerem z chęcią przy nim posiedzą. To wyjątkowe ciepło.

Ale są też pewne minusy

Najbardziej oczywistym jest to, że ogień w domu to we wszystkich przypadkach pewnego rodzaju zagrożenie pożarowe i z trzeba ostrożnie podchodzić do kominka, zwłaszcza gdy mamy dzieci. Kolejna rzecz to skonstruowanie odpowiedniego systemu wentylacji, najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu, bo gdy będzie za późno trzeba przewiercać się do piwnicy żeby ustalić odprowadzenie dymu i nie dopuścić do zbyt dużego stężenia czadu. Tak czy inaczej gdy mamy kominek, często trzeba wietrzyć pomieszczenia i komin. Nie tylko mając na uwadze przepisy, ale przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa.

Jest alternatywa

Jeśli rzeczywiście nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na tradycyjny kominek to możemy zawsze skorzystać z kominka elektrycznego ogrzewanego płynnym paliwem. Do wyboru są również specjalne ekrany wyświetlające płomień.

Komentarze zamknięte.