Ciepły, bezpieczny dom..

Odkąd zaczęto budować schronienia, posiadające dach i ściany – kluczowym problemem zaczęła być izolacja. W naszym klimacie głównie chodziło o ocieplenie domów, dlatego też od wieków szukano trwałego materiału, chroniącego przed zimnem i deszczem. Początkowo wykorzystywano wszystkie dostępne rośliny. Spoiwem była glina. Modne były różnego gatunku mchy, słoma, a nawet odchody zwierzęce!

izolacja

Szczęśliwie dla ludzkości, glina ze słomą czy mech, odeszły w przeszłość i w ubiegłym wieku zaczęto ocieplać budynki wełną mineralną z celulozą. Miało to swoje dobre strony, niemniej takie połączenie nie było najbardziej ekonomiczne i higieniczne. Wszystko zmieniło się, kiedy wymyślono pianki poliuretanowe. Początkowo także nie były idealnym wyjściem, bowiem zawierały szkodliwe substancje, w tym formaldehyd. Dopiero kanadyjski producent – Icynene – wprowadził na rynek najwyższej jakości natryskowy materiał izolacyjny, który posiada wszystkie wymarzone przez ludzkość cechy. Izolacja icynene zatrzymuje zimne powietrze. Ale to dopiero początek jej zalet. Ponieważ pianka poliuretanowa powiększa swoja objętość stukrotnie – nie pozostawia żadnych, najmniejszych luk i pokrywa całą izolowaną powierzchnię. Na ścianach nie pozostają nawet milimetry wolnej powierzchni! Nie też żadnej możliwości osiadania pianki natryskowej, bowiem pracuje ona razem z konstrukcja domu. Izolacja icynene nie kruszy się, nie utlenia, nie przepuszcza też żadnych zanieczyszczeń. Izolacja icynene tłumi hałas. Nie słyszymy nawet odgłosów padającego deszczu czy gradu! I co bardzo ważne – izolacja icynene nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, natomiast stanowi wrogi i nieprzychylny teren dla wszystkich szkodników. Tylko ona uwalnia też mieszkańców od dokuczliwych i bardzo niebezpiecznych pleśni.

Samo wykonanie izolacji icynene jest niewiarygodnie szybkie! Można pokryć dziennie nawet 500 m2! Po 48 godzinach icynene insulation staje się materiałem stałym. Ponieważ pracuje z budynkiem – nigdy się nie deformuje, nie odkleja, nie kruszy. A jeśli zima nas zaskoczy, warto wiedzieć, że tę izolację można natryskiwać również w ujemnych temperaturach!

Komentarze zamknięte.