Ciepło i przytulnie – korek w pokoju dziecięcym

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym nasza pociecha będzie bawiła się, odpoczywała, i spędzała najwięcej czasu. Dlatego każdy rodzic zdaje sobie sprawę, jak ważną rzeczą jest odpowiednie urządzenie tego pomieszczenia, aby było komfortowe, ciepłe i przytulne. Wnętrze pokoju dziecięcego powinno być jasne, kolorowe i naturalne. Powierzchnie ścian i podłóg powinny posiadać różnorodną fakturę, dzięki czemu rozwój naszej pociechy będzie w naturalny sposób stymulowany. Ważne jest również to, aby stosować tylko ekologiczne i antyalergiczne materiały. Dlatego podczas urządzania pokoju dziecięcego, warto pomyśleć o zastosowaniu korka. Szeroka gama kolorów oraz wzorów sprawia, że produkt ten doskonale sprawdza się w każdej aranżacji każdego pomieszczenia.
dzieci

Korkowa podłoga – bezpieczna i naturalna

Podłoga to miejsce bardzo ważne w pokoju dziecięcym. Na niej bowiem dzieci spędzają najwięcej czasu bawiąc się, raczkując czy stawiając pierwsze kroki. Dlatego warto zadbać, by podłoga była nie tylko przyjazna dziecięcym igraszkom, ale również bezpieczna. Powinna być ona przede wszystkim stosunkowo miękka, by w razie upadku dziecko nie zrobiło sobie krzywdy, a przy tym ciepła i przyjemna dla bosych stóp naszej pociechy.
Materiałem, który idealnie sprawdzi się w roli podłogi w dziecięcych pokojach jest korek. Korek to w pełni naturalny i antyalergiczny produkt, który stanowi doskonałą izolację pomieszczeń, czyniąc je przytulnymi i komfortowymi. Podłogi korkowe są miękkie, ciepłe, a przy tym odporne na uszkodzenia mechaniczne, których w dziecięcym pokoju trudno uniknąć. Podłogi korkowe łatwo utrzymać w czystości, do mycia wystarczy użyć tylko szmatki z delikatnym detergentem. Dzięki temu pokój naszego dziecka będzie czysty, ekologiczny i przytulny.

Korek na ścianie – naturalność i estetyka

Korek ścienny doskonale wycisza dźwięki i tłumi hałasy zarówno wewnętrzne jak i pochodzące z zewnątrz. Stanowi doskonałą izolacje termiczną pomieszczeń, co nie jest bez znaczenia, jeśli chodzi o pokój naszego dziecka. Bogata kolorystyka i różnorodna faktura korków ściennych, pozwala ożywić wnętrze, wprowadzając jednocześnie wesoły i pogodny nastrój, stymulując jednocześnie rozwój naszych dzieci. Korek w pokoju dziecinnym, to świetne i naturalne rozwiązanie. Ten zdrowy i ekologiczny materiał stabilizuje wilgotność i temperaturę powietrza. Nie przyciąga kurzu, dzięki czemu jest przyjazny i bezpieczny dla alergików.
Korek, dzięki swym niezwykłym właściwościom i strukturze, jest zawsze ciepły w dotyku. Dlatego idealnie sprawdza się na ścianie przy łóżku naszej pociechy. Zamontowany na ścianie przy biurku starszego dziecka, będzie idealnym miejscem do tworzenia gabloty z własnoręcznymi pracami, czy notatkami.
indianin
Ciepły, miękki i naturalny korek, to idealny materiał wykończeniowy i dekoracyjny do pokoju naszych pociech. Różnorodne i ciekawe inspiracje na wykorzystanie tego produktu znajdziemy na stronie https://cork24.co.uk/26-cork-stoppers. Bogactwo kolorów, różnorodność struktur i ciekawe wzornictwo korka, pozwalają uczynić z niego niebanalną dekorację wnętrza dla naszych milusińskich.

Komentarze zamknięte.